.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
پیشکسوت بسکتبال؛
ایلیاوی: بسکتبال ایران برنامه ندارد/دوران کار گلخانه ای گذشته است

«امیر ایلیاوی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبقرنگار ایرنا در خصوص عملکرد تیم جوانان ایران در مسابقات جهانی مصر، گفت: صحبت های من در خصوص بسکتبال با مسئولان وزارت ورزش و جوانان است. قهرمانان جوان بسکتبال ایران زحمت خود را کشیدند، اما مشکل این رشته در جای دیگری است.
وی ادامه داد: مشکل امروز بسکتبال ایران ساختار فدراسیون است که برای سالیان بسیار دور است. متاسفانه در تمام این سال های موفقیت بسکتبال ایران به نام برخی نوشته شده در حالی که این موفقیت حاصل زحمات فدراسیون های گذشته بوده است.
پیشکسوت بسکتبال ایران، گفت: اگر امروز بسکتبال ایران پیشرفت زیادی نمی کند به خاطر نداشتن برنامه است. اگر امروز تیم مدیریتی با برنامه در راس فدراسیون قرار گیرد حداقل 10 سال برای بازگشت به روزهای اوج زمان نیاز دارد.
وی تصریح کرد: وقتی فدراسیون بسکتبال با بزرگانی چون صمد نیک خواه بهرامی، حامد آفاق و مهدی کامرانی که برای این کشور افتخارات زیادی آفریده اند نمی تواند ارتباط برقرار کند و آنها را حذف می کند، ما چه توقعی برای موفقیت می توانیم داشته باشیم.
ایلیاوی اظهار کرد: حدود هشت سال فدراسیون بسکتبال در بخش پایه کار خاصی صورت نداده و باید بگویم حرکت های گلخانه ای دیگر در این رشته جواب نمی دهد و باید کارهای علمی صورت گیرد.
وی ادامه داد: در طول 17 سال گذشته شاید هیات های استانی ما 100 میلیون تومان هم پول نگرفته باشند و ما با این وضعیت چگونه می خواهیم پیشرفت کنیم و در مسابقات جهانی بدرخشیم.
پیشکسوت بسکتبال ایران در خصوص ضعف مسئولان فنی در پیشرفت تیم های پایه، گفت: در بخش مربیگری با ضعف های زیادی روبه رو هستیم و باید بدانیم در جایگاه بسکتبال نوین برخی مربیان با سابقه نمی توانند راه کاری داشته باشند. متاسفم پر افتخارترین مربیان آسیا چون مصطفی هاشمی را در ایران داریم اما باید به سختی در باشگاه ها فعالیت کنند اما برخی مربیان خارجی در راس تیم های کشورمان قرار بگیرند که در حد لیگ های دسته یک ما هم نیستند.
وی تصریح کرد: بسکتبال روز دنیا بسیار متفاوت شده و مربیان عزیزی که 40 سال پیش مربیگری می کردند نمی توانند کمک حال باشند.
ایلیاوی خاطرنشان کرد: با این شیوه مطمئن باشید بسکتبال ایران راه به جایی نخواهد برد. اگر می خواهید ضعف بسکتبال را متوجه شوید می توانید این رشته را با والیبال مقایسه کنید.
وی تصریح کرد: این دو رشته کار استعدادیابی و رشد را با هم آغاز کردند، اما یکی برای موفقیت در جهان تلاش می کند و یکی برای بازگشت به جایگاه گذشته خود در آسیا و این مساله همه چیز را نشان می دهد.
پیشکسوت بسکتبال ایران، گفت: امروز بسکتبال ایران نیاز به جوانان دارد و با فدراسیونی که میانگین سنی مسئولان آن بالاست نمی توان موفق شد. رهبر معظم انقلاب بارها به حضوران مدیران جوان در بخش های مختلف تاکید کرده اند و امیدوارم منویات ایشان در بسکتبال هم عملی شود.
وی افزود: بسکتبال ایران باید هر چهار سال به فکر شکوفا کردن نسل جدید باشد و در غیر این صورت نمی توان موفق شد.
ایلیاوی گفت: متاسفانه تیم جوانان به آنگولا می بازد و برخی دوستان می آیند و ابراز خوشحالی می کنند که یک کوارتر از حریف برتر بوده اند. آقایان چرا با شعور خانواده بسکتبال بازی می کنید و چرا نباید واقعیت ها را بگوییم.
جوانان بسکتبال ایران در آخرین بازی خود با برتری مقابل مالی به تنها پیروزی خود دست یافت و از آخر شدن در رقابت های جهانی رهایی کرده و به عنوان پانزدهمی رسید.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 20 تير 1396 - 09:52

کد:35032-1397


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.