.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
المپیاد ناشنوایان؛
المپیاد ورزشی ناشنوایان جهان با حضور 193 شرکت کننده ایرانی در ترکیه آغاز شد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مراسم افتتاحیه این المپیاد عصر امروز با حضور تیم های ورزشی از کشورهای مختلف جهان و نیز تعدادی از مهمانان از جمله محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، کندوری سرکنسول ایران در طرابوزان و جمعی از ایرانیان علاقه مند در دهکده المپیک شهر سامسون ترکیه برگزار شد.
کاروان ورزشی ناشنوایان جمهوری اسلامی ایران در این دوره با نام علی ابن موسی الرضا(ع) در 13 رشته فوتبال، والیبال، والیبال ساحلی، تکواندو، کاراته، جودو، کشتی آزاد و فرنگی، شنا، بولینگ، تنیس روی میز، دو و میدانی و تیزاندازی در بخش رقابت های ورزشی شرکت خواهد داشت.
سید مصطفی کریمی رئیس فدراسیون ورزشهای ناشنوایان مسئولیت هدایت تیم های ورزشی ایران را به عهده دارد.
این المپیاد ورزشی 12 روزه به میزبانی شهر سامسون ترکیه تا 30 جولای ادامه خواهد داشت.
در این رقابت‌ها که بیشترین شمار شرکت کنندگان در تاریخ المپیادهای ورزشی ناشنوایان جهان به شمار می رود، 294 ورزشکار از کشور میزبان حضور دارند و ایران یکی از کشورهایی محسوب می شود که ورزشکاران پرتعدادی را اعزام کرده است.
در این المپیاد، رقابت ها در 20 رشته ورزشی مختلف شامل دو و میدانی، بدمینتون، بسکتبال، بولینگ، دوچرخه سواری کوهستان، فوتبال، گلف، گورش، هندبال، جودو، کاراته، تنیس روی میز، صحرانوردی، والیبال ساحلی، تکواندو، تنیس، والیبال، دوچرخه سواری و شنا برگزار می شود.
این رقابت ها، به لحاظ تعداد شرکت کنندگان خارجی بزرگترین مسابقات ورزشی برگزار شده در تاریخ ترکیه محسوب می شود و ورزشکاران در 24 منطقه مختلف اسکان داده می شوند و مسابقات نیز در 37 ورزشگاه مختلف در هشت شهرستان استان سامسون برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، المیپاد ورزشی ناشنوایان توسط کمیته بین المللی ورزش های ناشنوایان سازماندهی شده و نخستین بار در سال 1924 در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد.
این رقابت ها 22 دوره به ترتیب در کشورهای فرانسه، هلند، آلمان، بریتانیا، سوئد، دانمارک، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، آمریکا، یوگسلاوی، سوئد، رومانی، آلمان، آمریکا، زلاندنو، بلغارستان، دانمارک، ایتالیا، استرالیا، تایوان و بلغارستان برگزار شده است.
در رقابت های ورزشی المپیاد ناشنوایان 2017 ترکیه، بیشترین شرکت کننده در رشته های انفرادی مربوط به بولینگ و در رشته های تیمی مربوط به رشته فوتبال است.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 28 تير 1396 - 09:58

کد:38031-1397


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.