.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
کشتی بانوان؛
کشتی کلاسیک بانوان در تقویم اتحادیه جهانی ثبت شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، در جلسه اخیر «رسول خادم» رییس فدراسیون کشتی و «نناد لالوویچ» ریس اتحادیه جهانی کشتی در صربستان اعلام شد که کشور لبنان آمادگی میزبانی تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان در این کشور را دارد و فدراسیون کشتی ایران در حال مذاکره با چند کشور اروپایی برای برگزاری تورنمنت های دیگر بین المللی در سال 2018 در این سبک از کشتی بانوان است.
کشتی کلاسیک بانوان یکی از شیوه های غیرالمپیکی کشتی زنان زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی است.
با توجه به تلاش های فدراسیون ایران در مسیر بین المللی شدن کشتی کلاسیک بانوان، مقرر شد ایران پس از توافق با کشورهای مد نظر برای میزبانی تورنمنت های بین المللی کشتی کلاسیک زنان، رقابت های یاد شده را به اتحادیه جهانی کشتی اعلام تا در تقویم سال های 2018 و 2019 میلادی این اتحادیه قرار گیرد.
با پیگیری فدراسیون کشتی و پس از تایید اولیه کمیسیون کشتی های سنتی و متعاقب آن کمیته اجرایی اتحادیه جهانی، موضوع کشتی کلاسیک بانوان و ضوابط و مقررات آن شهریور سال 96 در دستور کار نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در پاریس قرار گرفت.
در این جلسه پس از ارائه گزارش «فرناز پناهی زاده» نماینده فدراسیون کشتی ایران در کمیسیون کشتی و زنان، بحث های اولیه از سوی برخی از اعضای هیات رئیسه مطرح شد و در نهایت با حمایت رئیس کمیسیون کشتی های سنتی و رئیسان کنفدراسیون های قاره های آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و اروپا، کشتی کلاسیک بانوان به عنوان یکی از شیوه های کشتی تحت پوشش اتحادیه جهانی به تصویب هیات رئیسه رسید.
همچنین نخستین دوره کلاس مربیگری کشتی کلاسیک بانوان با حضور «کائوری ایچو» دارنده 4 مدال طلای المپیک و 10 مدال طلای جهان در کشتی زنان از کشور ژاپن روزهای 15 تا 23 شهریور در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار شد.
نخستین دوره رقابت های کشتی کلاسیک زنان با حضور 103کشتی گیر از 25 استان کشور آذر سال گذشته در 6 وزن 50، 55، 60، 65، 70 و 75 برگزار شد.
در حال حاضر «آنا واسلینکو» قهرمان اسبق کشتی زنان جهان و از مربیان موفق کشتی اوکراین از اواخر سال گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان منصوب و نخستین اردوی تیم ایران نیز روزهای 4 تا 13 بهمن در شهر آبادان برگزار شد.

تاريخ  ارسال:شنبه 8 ارديبهشت 1397 - 15:18

کد:84148-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.