.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
فدراسیون والیبال؛
ضیایی: قانون جدید بازنشستگی شامل من نمی‌شود

به گزارش ایسنا، احمد ضیایی درباره‌ی ابلاغ قانون جدید بازنشستگی که شامل حال او نیز می‌شود، اظهار کرد:‌ من با ۲۸ سال خدمت خودم را بازنشسته کردم و با مدرک فوق لیسانسم می‌توانستم ۳۵ سال کار کنم. در حال حاضر نیز به دنبال اعاده خدمت هستم تا مسیری که برای والیبال در پیش گرفته‌ایم به بی راهه نرود.

او تصریح کرد:‌ قانون نمی‌تواند عطف به ما سبق شود. قوانین برای فردا و فرداها وضع می‌شود نه برای دیروز. من مدیر کل ورزش استان نیستم که منصوب شوم. بلکه ما بر اساس انتخابات و با رای اعضای مجمع انتخاب می‌شویم و هنگامی که فردی برای انتخابات کاندیدا می‌شود برنامه‌هایی دارد. در حال حاضر ۱۳ فدراسیون درگیر این قانون هستند اما من اعتقاد دارم که قانون جدید برای روسای جدید شامل می‌شود.

ضیایی افزود: برای نمونه اگر برای نمایندگی برای انتخابات مجلس مدرک دیپلم لازم باشد و کاندیدای مورد نظر راهی مجلس شود پس از ابلاغ قوانین جدید مبنی بر الزام داشتن مدرک لیسانس برای حضور در مجلس نمی شود آن نماینده‌ای که در حال حاضر در مجلس حضور دارد را اخراج کرد. مطمئنا هیچ رئیس فدراسیونی آبرویش را از سر راه نیاورده است. من در آن زمان برنامه‌هایی داشتم که چهار سال زمان می‌برد.

ضیایی همچنین گفت: من سرباز جمهوری اسلامی اگر قرار باشد بین من و مملکتم کسی انتخاب شود مطمئنا دوست دارم عزت و آبروی ایران در درجه اول اهمیت قرار بگیرد اما دلیل نمی‌شود که از حقم دفاع نکنم. اگر گردنم را بزنند خونم به سمت مملکتم جاری است.

او همچنین درباره‌ی شرایط والیبال ایران پس از رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اظهار کرد: ما تمام تلاشمان را کردیم که بهترین نتایج را کسب کنیم اما در کسب این نتایج ضعیف مشکلات دیگری به جز مسائل فنی دخیل بودند.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد قرارداد ایگور کولاکوویچ و مدت زمان این قرارداد گفت: قرارداد او به صورت ۲+۲ و دو سال پیش امضاء شده بود و در آن زمان من رئیس فدراسیون نبودم و با توجه به مفاد آن قرارداد در صورت رضایت طرفین کولاکوویچ تاالمپیک ۲۰۲۰ مربی ایران می‌تواند بماند. درباره‌ی تمدید قرارداد نیز باید پس از برقراری جلسات با حضور خود کولاکوویچ، کارشناسان و پیشکسوتان آشنا به علم روز تصمیم گیری کنیم.

او ادامه داد: در این مقطع زمانی و از نظر حرفه‌ای اعتقادی به تغییر ندارم اما مطمئنا پس از برگزاری جلسات تصمیم قطعی گرفته می‌شود.

ضیایی درباره‌ی اظهار نظر کولاکوویچ مبنی بر نارضایتی‌اش از حضور تیم ملی در بازیهای آسیایی پیش از قهرمانی جهان گفت: قطعا اگر او چنین حرفی زده است صحت ندارد. در ابتدای امر کولاکوویچ موافق تشکیل تیم ملی ب بود و حتی این تیم تشکیل شد و کادر فنی آن نیز انتخاب شد و چند جلسه نیز در سالن فدراسیون والیبال تمرین کردند. در ابتدا قرار بود تیم ب متشکل از نفرات امید، جوان، و نوجوان باشد اما در ادامه راه سرمربی تیم ملی اظهار کرد که حاضر به کمک نیست و گفت که خودش می‌خواهد در بازیهای آسیایی شرکت کند.

وی در ادامه گفتگو با رادیو تهران بیان کرد: اگر با تیم ب به بازیهای آسیایی می‌رفتیم طلا می‌گرفتیم اما خود کولاکوویچ ترجیح داد تا در بازیهای آسیایی شرکت کند. به نظرم این رقابت‌ها دیدارهای تدارکاتی خوبی پیش از قهرمانی جهان بود. باید باور کنیم که از سیمای تراز اول جهان یک سر و گردن پایین تر هستیم و اگر در باد برخی پیروزی‌ها بخوابیم قطعا عقب خواهیم ماند. مطمئنا انتظار ایستادن بر سکوی جهانی در شرایط فعلی انتظار درستی نیست.

ضیایی در واکنش به این جمله که تیم ایران در دوره گذشته قهرمانی جهان د رجایگاه ششم ایستاده بود، گفت: با استثناها نمی‌توان قانون علمی وضع کرد. یک بار هم در لیگ جهانی چهارم شدیم اما دلیلی نمی‌شود که همیشه روی سکو بایستیم. تیم‌های تراز اول جهان ۲۸ دوره سابقه حضور در لیگ جهانی دارند ولی ایران تنها در ۵ دوره شرکت کرده است و مطمئنا تجربه و آموزه‌های آنها بیشتر از ماست. برای آموختن راه طولانی در پیش داریم. در برخی از آیتم‌ها از جمله سرویس پرشی، دفاع روی توپ و دریافت مشکل داریم. امروزه با سرویس کنترلی تیمی نتیجه نمی‌گیرد.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 9 مهر 1397 - 10:14

کد:94198-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.