.


گفت و گو  |  یادداشت  |  جستجو  |  ارتباط با ما 

  گفت و گو


  گزارش تصویری


  یک عکس یک خاطره  ویدیو  اخبار برگزیده


  حامیان مالی
پیشکسوت رسانه؛
بهرام شفیع دار فانی را وداع گفت

به گزارش باشگاه پیشکسوتان؛ عصر دیروز مصادف با 17 مهر ماه 1397، بهرام شفیع مجری باسابقۀ برنامه «ورزش و مردم» و ریاست فدراسیون هاکی، بر اثر حمله قلبی ناگهانی، دار فانی را وداع گفت.

برنامه «ورزش و مردم» در سالهایی که هنوز رسانه های جمعی به این اندازه گستردگی نداشتند، جزو معدود برنامه های ورزشی بود که طرفداران گسترده ای هم داشت.
کمیته رسانه های ورزشی باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران، این ضایعه غم انگیز را به اهالی رسانه های ورزشی و خانواده محترم ایشان تسلیت می گوید و برای این عزیز درگذشته از درگاه ایزد منان علو درجات را خواستار است.

سوگنامه دکتر عبدالحمید احمدی (ریاست انجمن ورزشی نویسان) و جهانگیر کوثری (دبیرکل انجمن ورزشی نویسان) در رثای بهرام شفیع تقدیم می شود:

در سوگ بهرام شفيع
دل نوشته اي براي «بهرام» كه «شفيع» ورزشي ها بود

دريافت خبري تلخ و ناگوار در شامگاه سه شنبه هفدهم مهرماه و در انتهاي يك روز كاري پرمشغله بسيار تاسف برانگيز و جانسوز بود.

"بهرام شفيع" دوست و همكار صميمي و قديمي كه بيش از سي سال با نگاه پر از لطف و كلام محبت آميز و اخلاق و منش انساني و برادرانه اش مأنوس بوديم يكباره و ناگهاني از ديار فاني رخت بركشيد و به ديدار معبود شتافت تا دوستان و دوستدارانش در حسرت يك نگاه و ديداري ديگر باقي بمانند.

او كه نامش با رسانه و ورزش و مردم پيوندي عميق داشت و فراتر از سه دهه از قاب تلويزيون با مردم از ورزش سخن گفت توانست در جايگاه يك شخصيت ارشد رسانه اي گام هاي مؤثر و ارزشمندي براي اعتلاي ورزش ايران برداشته و نام نيكي براي خود در نزد اهالي ورزش به يادگار بگذارد.

◾️بهرام شفيع علاوه بر مسئوليت رسانه اي در عرصه مديريت ورزشي نيز سال ها براي اعتلاي ورزش هاكي كشور تلاشي خستگي ناپذير داشت و در اين منصب نيز توفيقات قابل توجهي را نصيب ورزش كشور نمود كه اين افتخارات نيز در تاريخ اين رشته ورزشي همواره ثبت و ضبط خواهد بود.

به يقين تحمل اين ضايعه و وداع با يكي از چهره هاي مؤثر و موفق رسانه اي كشور در سه دهه اخير براي جامعه بزرگ ورزش و به ويژه اهالي رسانه و تلويزيون بسيار سخت و سنگين خواهد بود و مطمئنا" مردم دوستدار ورزش و همكاران استاد بهرام شفيع براي پاسداشت خدمتگزاري صادقانه اش حق مطلب را ادا خواهند كرد و با حضور پرشور و گسترده در مراسم تشييع و يادبود آن فقيد سعيد تسلي بخش خانواده محترم و بازماندگان عزيزش خواهند بود.

سعديا مرد نكونام نميرد هرگز
مرده آنست كه نامش به نكويي نبرند
انشالله روحش هماره در جوار رحمت الهي شاد باد.
سيدعبدالحميد احمدي
١٧ مهر ١٣٩٧


بهرام شفيع و اتاق های خالی !!

✍️جهانگیر کوثری

انگار دچار یک بیرحمی تاریخی شده ایم! چه کرده ایم که هر روز برگی از این درخت خزان های ناباور زندگی فرو می افتد و کسی را حق اعتراض نیست! عطاء بهمنش و محمد اینانلو نیز زود فرو افتادند و مرگ هیچکدام را باور نداشته ایم. حالا بهرام شفیع نازنین، افتاده، آرام و بدون هراس، این روزها حال و احوال خوشی نداشت، آن چشمان براق و درشت که تمام حجم نماهای درشت را پُر می کرد این اواخر دیده نمی شد، انگار رنج و سختی را فریاد می زد، کلامش نرم و آرام شده بود، مهربان شده بود و انتقاد نمی کرد. آرام تر از همیشه با دوربین حرف می زد و حوصله جمله های طولانی را نداشت.
دهه شصت آمد، جوانی قبراق و تپل و تشنه ورزش که فکر می کرد به دریای بزرگی رسیده است.
مجید وارث رفت، بهرام شفیع ورزش و مردم را که جواد محققی بعد از انقلاب برپا کرده بود اجرا می کرد. سادگی عجیبی داشت و بلند پروازی نداشت، قانع شده بود به اینکه ورزش و مردم را اجراء کند. بعدها به جمع ما گزارشگران پیوست، دو جام جهانی را به فاصله هشت سال با هم گزارش کردیم. قبل از جام جهانی ۱۹۹۴ و در فینال یک ساعت قبل از بازی به پخش رسید و شامی خوردیم و گفت : اسامی را با شماره ها به من بده و بقیه پای تو!

گزارش دو نفره خوبی از کار درآمد و تجلیل شدیم و سکه و کتاب گرفتیم. در دو شبکه با هم در امر مجری گری رقیب بودیم، اما در گزارش دو رفیق خوب بودیم که صادقانه به اتفاق گزارش می کردیم.

ورزش شبکه یک را با نام بهرام شفیع پیوند زده اند، بنام او می شناسند. بطوریکه این سال ها که او دچار عارضه های ریز و درشت شده بود برنامه ورزش و مردم نیز کم رنگ و کم تاثیر شده بود.

چهار نسل از جامعه او را می شناسند و به گونه ای تاریخ ورزش را با او جلو برده اند و نبودن او ... را چه می شود و ورزش و مردم به کجا می رود.
شوخ طبعی های او را نمی توانم فراموش کنم، در جدی ترین بحث ها، طنز و مزه های کلامی را هرگز نمی توانم از یاد ببرم.
روحش شاد و یادش گرامی

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 18 مهر 1397 - 10:23

کد:95206-1398


کمیته تنیس
کمیته پینگ پنگ
کمیته وزنه برداری
کمیته رسانه های ورزشی
کمیته کشتی
کمیته شنا
کمیته والیبال
کمیته بوکس
کمیته اسکی
کمیته بسکتبال
کمیته فوتبال
کمیته دو و میدانی


 

پیگیری ما در شبکه های اجتماعی
آدرس پستي: بلوار آفریقا (جردن)، خیابان انصاری (صداقت)، پلاک 6
تلفن و فکس: 26206430 021        26206440 021
داخلی 141
© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به باشگاه پیشکسوتان ورزش ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.